• 3 próbki w prezencie
  Do każdego zamówienia możesz wybrać aż 3 próbki GRATIS!
 • Wysyłka gratis od 199 zł
  Zamówienia powyżej 199 zł wyślemy GRATIS! Czas dostawy to tylko 1-2 dni robocze!
 • Dostawa w ciagu 1-2 dni roboczych
  Czas dostawy to tylko 1-2 dni robocze! Zamówienia powyzej 199 zl wyślemy GRATIS!
 • Bezpłatny zwrot
  Zakupione produkty możesz z łatwością zwrócić w ciągu 30 dni - także w perfumeriach.Dezodorant — poczuj się pewnie w każdej sytuacji!

Stosując odpowiedni dezodorant zyskasz gwarancję świeżości i będziesz czuła się pewnie o każdej porze dnia. Dostępne są dezodoranty damskie w wielu postaciach, więc możesz wybrać taki, który najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom:

 • w sprayu – najpopularniejszy i najbardziej praktyczny rodzaj dezodorantu, odświeża zaraz po aplikacji, dostępny w opakowaniach o różnej pojemności,
 • w kulce – nazywane też roll-on, szybko wysychające i nie tworzące pod pachami grudek, nawet w wysokiej temperaturze,
 • w kremie – bardzo łagodne w działaniu, idealne dla skóry wrażliwej na podrażnienia,
 • w sztyfcie lub w żelu – dostępne również w wersjach niebrudzących czarnych ubrań

Walka z przykrymi zapachami oraz pielęgnacja skóry pod pachami

Pierwsze dezodoranty stosowali w starożytności Chinczycy już 5500 lat temu. Używali minerałów z dużą zawartością glinu (aluminium), który także dziś w postaci uwodnionego chlorku glinowego, stanowi glinu, witaminy C, E i D, olejki roślinne, bisabolol, alkohol etylowy, farnezol, lotne olejki silikonowe, alantoinę, a także substancje zapachowe. Wybierając dezodorant powinnaś kierować się nie tyko jego zapachem. Dobrze dobrany składnik wielu antyperspirantów. W roku 1941 pojawiła się najbardziej popularna forma dezodorantu - spray. Współcześnie produkowane dezodoranty zawierają substancje takie jak: sole dezodorant damski powinien zabezpieczać przed poceniem, ale także pielęgnować wrażliwą skórę pod pachami. Skóra w tych okolicach jest szczególnie narażona na działanie czynników drażniących, takich jak szorstkie ubrania oraz pot. Do podrażnień oraz uszkodzeń prowadzi również regularne golenie maszynką z ostrzem

Antyperspirant a dezodorant – czym się różnią?

Chociaż wiele kobiet zamiennie używa nazw antyperspirant i dezodorant, są to różne kosmetyki. Dezodorant damski jest delikatniejszy, bo jego zadaniem jest tylko maskowanie zapachu potu bez hamowania jego wydzielania. Natomiast antyperspiranty to kosmetyki działające dłużej i dwutorowo - blokują ujście gruczołów potowych i eliminują bakterie. Zazwyczaj zaraz po aplikacji są bezwonne, a pachnieć zaczynają po rozłożeniu. Stosuje się je bezpośrednio na pocące się partie ciała (pod pachami). Obecnie na rynku istnieją też antyperspiranty do innych partii ciała, np. do stóp.