• 3 próbki w prezencie
  Do każdego zamówienia możesz wybrać aż 3 próbki GRATIS!
 • Wysyłka gratis od 199 zł
  Zamówienia powyżej 199 zł wyślemy GRATIS! Czas dostawy to tylko 1-2 dni robocze!
 • Dostawa w ciagu 1-2 dni roboczych
  Czas dostawy to tylko 1-2 dni robocze! Zamówienia powyzej 199 zl wyślemy GRATIS!
 • Bezpłatny zwrot
  Zakupione produkty możesz z łatwością zwrócić w ciągu 30 dni - także w perfumeriach.

Ochrona przeciwsłoneczna (63)
Krem z filtrem - by słońce nie zaszkodziło Twojej skórze!

Krem z filtrem pozwala zachować zdrowy naskórek, bez przebarwień, wyprysków i zmarszczek. Promienie słońca są niezwykle szkodliwe dla naszej skóry, zwłaszcza promieniowanie UVA i UVB. Przyczynia się ono do fotostarzenia się skóry, które objawia się przedwczesną utratą jędrności i szybszym powstawaniem zmarszczek. Dlatego, by słońce nie szkodziło naszej skórze, warto sięgnąć po odpowiedni krem przeciwsłoneczny, który powinien być dopasowany do naszej karnacji i warunków klimatycznych.

Jak wybrać dobry krem przeciwsłoneczny?

Dostępne w sklepach kremy typu sunblock posiadają dwa różne rodzaje filtrów chroniących przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Zalicza się do nich:
filtry chemiczne - przyjmują postać związków wnikających w naskórek, pochłaniając promieniowanie UV,
filtry mineralne - odbijają i rozpraszają promienie słońca, najczęściej jest to tlenek cynku lub tlenek tytanu.

Same filtry to jednak nie wszystko - równie istotny jest faktor SPF, który im wyższy, tym ochrona jest większa. Zalecanym faktorem w klimacie umiarkowanym jest SPF 15, ale już w klimacie gorącym ochrona powinna wynosić minimum SPF 30. Obowiązkowy faktor na wakacje 50+ jest przeznaczony dla skóry wrażliwej, nie tolerującej słońca oraz dla osób o jasnej karnacji (blond włosy, niebieskie lub szare oczy, skłonność do piegów). Po preparaty przeciwsłoneczne o wysokiej ochronie powinny także sięgnąć osoby z dużą ilością znamion.

Jak prawidłowo stosować krem z filtrem

Wybór odpowiedniego preparatu z filtrem to jedno, ale równie istotne jest jego prawidłowe stosowanie. Krem przeciwsłoneczny należy obficie nałożyć na skórę na ok. 20-30 minut przed wyjściem na słońce. Pamiętajmy, że pod wpływem kąpieli oraz wysiłku fizycznego stopień ochrony maleje, dlatego aplikację środka typu sunblock warto powtórzyć kilkakrotnie w ciągu dnia.

Sunblock jest przeznaczony do ochrony całego ciała, dlatego nakładając go na skórę, nie zapominajmy o miejscach szczególnie wrażliwych, takich jak kark, dekolt czy dłonie. Krem z filtrem warto aplikować nawet w pochmurne dni, bowiem promieniowanie UVA przenika przez chmury i wpływa na proces starzenia się skóry.