Dostawa gratis od 149 zł      Bezpłatny zwrot przez 30 dni      Dostawa w ciągu 1-3 dni roboczych¹   2 próbki gratis¹
Twarz

Digital Aging - cyfrowe starzenie się skóry

Jak chronić swoją skórę przed niebieskim światłem?

Codzienne życie bez laptopa, komórki czy tabletu? W XXI wieku rudno to sobie wyobrazić! Niebieskie światło emitowane przez ekrany cyfrowe może obciążać skórę i powodować jej przedwczesne starzenie się. Pokażemy Ci, jak zapobiegać cyfrowemu starzeniu się skóry i wzmocnić jej barierę ochronną.

Image alt tag

Więcej na temat Digital Aging

Czym jest niebieskie światło?

Niebieskie światło, znane również jako światło HEV (High Energy Visible Light), to sztuczne, widzialne i wysokoenergetyczne światło emitowane przez ekrany cyfrowe.

HEV a światło słoneczne

Światło HEV występuje również w świetle dziennym i stanowi połowę spektrum światła słonecznego. Druga połowa to promienie UVA i UVB (ok. 45%) oraz światło podczerwone (ok. 5%).

Oznaki cyfrowego starzenia

Podobnie jak promienie UV, niebieskie światło może osłabiać barierę ochronną skóry i sprzyjać przedwczesnemu starzeniu się skóry. Możliwe oznaki cyfrowego starzenia się: zmarszczki, podrażnienia i zaburzenia pigmentu!

Image alt tag

Jak zapobiegać?

Ograniczenie godzin spędzanych przed ekranem? Dobry pomysł, ale często nie tak łatwy do zrealizowania. Na szczęście istnieją świetni pomocnicy, którzy uratują Cię przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła. Dzięki poniższym wskazówkom możesz chronić swoją skórę przed niebieskim światłem.

Tip 1: Ochrona UV

Nawet jeśli siedzisz w domowym biurze, powinieneś używać kremu na dzień z faktorem ochrony przeciwsłonecznej. Ponieważ niebieskie światło może uszkodzić skórę w podobny sposób jak światło słoneczne.

1 / 4
Tip 2: Postaw na kolagen

Kolagen jest białkiem strukturalnym, które zapewnia wsparcie i elastyczność tkanki łącznej. Właściwości niezbędne dla pięknej, młodo wyglądającej skóry.

2 / 4
Tip 3: Witamina C

Niezbędne dla cyfrowych nerdów: produkty pielęgnacyjne z antyoksydantami, takimi jak witamina C, które chronią skórę przed stresem oksydacyjnym wywołanym przez niebieskie światło.

3 / 4
Tip 4: Aktywuj tryb nocny

Umieszczenie telefonu w trybie nocnym przed snem może zmniejszyć niebieskie światło i chronić skórę.

4 / 4

Cyfrowe starzenie się skóry

(959)
Marka
Rodzaj produktu
Właściwości
Typ skóry
Cechy produktu
Dla kogo
Prezent na
Hity
Cena
Sortuj według: