Darmowa dostawa od 149zł lub przy zakupie produktów Douglas Collection  Bezpłatny zwrot przez 30 dni   Dostawa w ciągu 1-2 dni robocze¹   2 próbki gratis¹

Makijaż

(10 130)
Rodzaj produktu
Właściwości
Wykończenie
Krycie
Efekt
Hity
Marka
Cena
Sortuj według:
  

Kiedy pojawił się makijaż, czyli historia make-upu

Sztuka makijażu sięga już starożytnego Egiptu. Już wtedy korzystano z ołówka węglowego, by stworzyć charakterystyczną obwódkę wokół oczu. Zastosowany węgiel chronił oczy przed kurzem i słońcem oraz insektami.

W Grecji dużo starań przywiązywano do rozjaśniania twarzy, sięgano także po róż do policzków i barwiono usta. Za czasów imperium rzymskiego malowano nie tylko twarz, nakładano też ołowianą, rozjaśniającą farbę na ramiona.

W średniowieczu makijaż stał się oznaką próżności, bezwstydności, a nawet okultyzmu. Dopiero w okresie renesansu we Francji namiętnie nakładano róż i pomadki na wcześniej obficie przypudrowane twarze. Wówczas kosmetykami starano się maskować niedoskonałości urody oraz nieprzychylny stosunek do zażywania kąpieli.

W wieku XIX kąpiele na nowo powróciły do łask. Najbardziej pożądany był naturalny, zdrowy wygląd - jasna alabastrowa skóra, potwierdzająca pochodzenie z wyższych sfer. Rozwój makijażu nabrał na dobre rozpędu w wieku XX. Branża kosmetyczna zaczęła rosnąć w siłę, a gotowe kosmetyki kolorowe znalazły coraz więcej zwolenniczek.

Przez wieki makijaż ulegał transformacjom, dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna, jednak sama idea pozostała niezmienna. Make-up ma podkreślić urodę, powinien być trwały i wpasowywać się w obowiązujący kanon.

Kolorówka, czyli wachlarz kosmetyków do makijażu

Paleta kosmetyków kolorowych jest niezwykle pokaźna. Dla uporządkowania kolorówkę można podzielić na:

  • Podkłady - fluidy lub w kompakcie, sztyfcie, w postaci delikatnego musu; wyrównują niedoskonałości i koloryt skóry;
  • Pudry - sypkie lub w kamieniu, w kulkach, utrwalają makijaż, matują cerę;
  • Róże do policzków - w formie sprasowanej lub emulsyjnej, modelują kształt twarzy, ożywiają ją;
  • Rozświetlacze i bronzery - dodają blasku, opalizują, brązują skórę;
  • Kosmetyki do makijażu oczu:
    • Cienie do powiek,
    • Kredki do oczu,
    • Tusze do rzęs,
    • Eye-linery,
    • Kredki do brwi;
  • Kosmetyki do makijażu ust:
    • Pomadki,
    • Błyszczyki
    • Konturówki.

Zasady dobrego make-upu, czyli czym się kierować podczas wybierania kosmetyków

Dobierając kosmetyki do makijażu powinnaś zwracać uwagę na posiadany typ urody oraz okazję,
ze względu na którą decydujesz się na wykonanie maijażu. Wszak makijaż dzienny - uznawany za dyskretny, delikatny, różni się znacznie od wieczorowego - zdecydowanie intensywniejszego, gdzie królują podkreślone usta i oczy.  

Nie zapomnij również o dostosowaniu makijażu do pór roku. Zimą sięgnij po jaśniejsze kolory, są one zdecydowanie bardziej widoczne. Z kolei latem możesz pozwolić sobie na intensywniejsze, żywsze kolory, które będą ładnie kontrastować z opaloną skórą. Jednak przede wszystkim, jeśli chcesz, aby make-up wyglądał naturalnie, promiennie każdy kolorowy kosmetyk dobierz według rodzaju i potrzeb swojej skóry.

Must have, który powinien zagościć w Twojej kosmetyczce to: baza pod makijaż, podkład, puder matujący lub rozświetlający, tusz do rzęs i pomadka.

Douglas to niekończąca się skarbnica kosmetyków do makijażu. W perfumeriach znajdziesz wspaniałe produkty pozwalające wykonać zarówno naturalny makijaż typu make-up no make-up, jak i fantazyjny karnawałowy look. Kosmetyki kolorowe oferowane przez Douglas są chętnie wykorzystywane przez najlepszych wizażystów na całym świecie. Sprawdź, co zwróci Twoją uwagę!