Dostawa gratis od 149 zł lub przy zakupie produktów Douglas Collection      Bezpłatny zwrot przez 30 dni      Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych¹   2 próbki gratis¹

Perfumy i kosmetyki perfumowane

(5707)
Rodzaj produktu
Nuty zapachowe
Cechy produktu
Dla kogo
Prezent na
Hity
Marka
Cena
Sortuj według:

Perfumy – odkryj świat wyjątkowych zapachów

Zapach towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Jego magiczną moc odkryto już w czasach prehistorycznych. Zauważono, że z palonych ziół, gałęzi, żywicy wydziela się dym o przyjemnym aromacie. Stąd też nazwa perfumy, z fr. par fumé–e – przez dym. W starożytnym Egipcie wykorzystywano mieszankę olejów zapachowych i pachnących mazideł do balsamowania zwłok. W Grecji perfumowano się przed igrzyskami oraz innymi uroczystościami. W czasie uczt Nerona wypuszczano gołębice, których pióra były nasączone wonnymi zapachami.

W XIV, XV wieku perfumy stosowano zamiast kąpieli. Ciężkie, intensywne pachnidła wykorzystywano do maskowania nieprzyjemnych zapachów. Rozwój perfumiarstwa na szeroką skalę nastąpił w XIX w., wtedy też zaczęto wykorzystywać zapachy syntetyczne. W XX wieku wielkie domy mody zaczynają ubierać klientki w zapachy, triumfy święci Guerlain, Caron, Coty i Chanel.

Zapachy w DOUGLAS – piękno zapachów zamknięte we flakonach

Kompozycje zapachowe perfum damskich i perfum męskich są wysublimowanym połączeniem trzech nut zapachowych – głowy, serca i bazy.

 • Nuta głowy - nuta górna, wyczuwalna na samym początku. Utrzymuje się od kilkunastu minut do pół godziny. Decyduje, czy zapach przypadnie nam do gustu, jest wizytówką perfum.
 • Nuta serca – nuta środkowa, jest wonią dominującą. Utrzymuje się od dwóch do nawet czterech godzin, buduje charakter.
 • Nuta bazy – dolna, podstawowa nuta, tworzy tło zapachu. Zbudowana z najcięższych, najmocniejszych elementów kompozycji zapachowych. Dzięki specjalnym utrwalaczom jest wyczuwalna od kilkunastu godzin do nawet kilku dni.

Kompozycje zapachowe można podzielić na:

 • Perfumy słodkie - stanowią dość specyficzną grupę, nie są rozróżniane jako samodzielna rodzina zapachów. Jednak kobiety najczęściej wybierają perfumy, które określają mianem słodkich.
 • Perfumy cytrusowe i perfumy owocowe – jedne z najstarszych, świeże, orzeźwiające, pozyskiwane ze skórek owoców, bergamotki, cytryny, pomarańczy, limonki, mandarynki, grejpfruta.
 • Kwiatowe perfumy - rodzina kwiatowa należy do największych, zapachy pozyskiwane
  są z róży, jaśminu, lawendy, ylang-ylang, kwiatu pomarańczy, fiołka, frezji, gardenii, konwalii.
 • Perfumy drzewne – ciepło sandałowca, cedru, paczuli czy wetiweru, towarzyszą zapachom męskim.
 • Perfumy orientalne – cięższe, esencjonalne, ciepłe wonie bursztynu, wanilii, piżma, cynamonu, mirry, fasoli tonka, przypraw.
 • Paprociowe perfumy – nieco ziemiste, wilgotne roślinne wonie mchu, lawendy, kumaryny, pelargonii, wetiwery. Wykorzystywane w wodach kolońskich, męskich zapachach.  –
 • Perfumy szyprowe – twórcą jest Francios Coty, który pod wpływem aromatów Cypru stworzył jeden z bardziej rozpoznawalnych zapachów, główne nuty to mech, dąb, bergamotka, paczuli, czystek ladanowy.
 • Perfumy korzenne – to mieszanka zapachu skóry z woniami drzewnymi, kwiatowymi, dymem, tytoniem, miodem.

Jak przedłużyć trwałość zapachów?

Aby perfumy utrzymały się jak najdłużej, należy je aplikować w odpowiednie miejsca na ciele – skronie, nadgarstki, szyję oraz dekolt. Najlepiej spryskać się zaraz po kąpieli, kiedy pory skórne są otwarte i lepiej absorbują olejki zapachowe. Przed aplikacją nawilż skórę, natłuszczona, warstwa sprzyja przyleganiu molekuł. Korzystaj z zestawu perfum, czyli perfum oraz kosmetyków uzupełniających z tej samej linii zapachowej.

Niezwykłe bogactwo kompozycji zapachowych czeka na odkrycie w perfumeriach DOUGLAS. Wybrane zapachy możesz zamówić wraz z dostawą do domu.