Dostawa gratis od 49 zł      Bezpłatny zwrot przez 30 dni      Dostawa w ciągu 1-3 dni roboczych¹   3 próbki gratis¹
KARTA DOUGLASPerfumeriePREZENTY

Naszyjniki

(104)

Naszyjnik - klasyczna biżuteria do domu i pracy

Naszyjnik to jedna z najprostszych i tym samym najbardziej popularnych ozdób. Obok kolczyków i bransoletek stanowi jeden z podstawowych elementów urozmaicania kobiecego wyglądu. Każda z pań ma przynajmniej kilka z nich. Naszyjnik może przybierać wiele form. Może to więc być masywna i misterna kolia, jak i łańcuszek z pojedynczą zawieszką. Ten typ biżuterii należy dobierać precyzyjnie do okoliczności. Na wieczorowych wyjściach świetnie sprawdzą się sznury pereł, bogate korale czy nawet ekstrawaganckie torquesy. W ubiorze codziennym powinien obowiązywać większy minimalizm.

Jak dobrać naszyjniki do stroju?

Komponując kolie i korale z ubraniem należy pamiętać o zasadzie: ""im mniej tym lepiej"". Trzeba pamiętać, że biżuteria jest dodatkiem. Bogate i wyszukane suknie wieczorowe najlepiej uzupełni drobny wisiorek. Do strojów eleganckich, ale prostych z kolei można dobrać biżuterię bardziej masywną. Postępując w ten sposób osiągniemy pożądaną w świecie mody równowagę.

Naszyjniki damskie powinny współgrać kolorystycznie nie tylko z ubraniem, ale też z innymi dodatkami. Ze strojem z reguły komponuje się je na zasadzie kontrastu. Srebrne ozdoby dobrze prezentują się na tle czarnej sukienki. Ich barwa powinna za to współgrać z innymi elementami biżuterii. Srebrny łańcuszek najlepiej pasuje do srebrnych kolczyków. Nie łączmy go ze złotymi.

JNaszyjniki damskie a figura i charakter

Podczas dobierania ozdób należy zwrócić uwagę na szeroką gamę czynników. Liczy się nie tylko strój, ale też cechy samej noszącej. Naszyjniki damskie mogą mieć wręcz cudowne właściwości. Odpowiednio dobierając te ozdoby wpłyniemy na to, jak inni postrzegają naszą figurę. Długi cienki łańcuszek luźno puszczony wzdłuż torsu sprawi, że sylwetka będzie wydawała się bardziej pociągła. Kształtną szyję z kolei pomogą podkreślić masywne naszyjniki typu ""obroża"".

Nie należy zapominać, że zakładanie wisiorków, kolczyków czy broszek to forma wyrażania samej siebie. Ozdoby powinny współgrać z charakterem. Osoby nieśmiałe i delikatne powinny więc skupiać się na minimalistycznych, wręcz zwiewnych ozdobach. Dziewczyny radosne z reguły instynktownie szukają zawieszek z zielonymi, błękitnymi lub żółtymi kamieniami. Kobiety o bardziej poważnej naturze często zakładają srebrną biżuterię uzupełnioną ciemnymi elementami.