Dostawa gratis od 149 zł lub przy zakupie produktów Douglas Collection      Bezpłatny zwrot przez 30 dni      Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych¹   2 próbki gratis¹

Tusze do rzęs

(714)
Rodzaj produktu
Właściwości
Wykończenie
Krycie
Efekt
Hity
Marka
Cena
Sortuj według:

Droga do idealnych rzęs, czyli powstanie tuszu do rzęs

Tusz do rzęs to jeden z najbardziej lubianych kosmetyków do makijażu. Wiele z nas potwierdza, że bez pomalowanych rzęs nie wychodzi z domu. Warto wiedzieć, że rzęsy malowali już starożytni Egipcjanie. Wierzyli oni, że przyciemnione oko nie tylko doda spojrzeniu głębi, ale dodatkowo ochroni je przed pyłem i ostrym słońcem.

Jednak dopiero po wielu latach, bo w 1860 roku, słynny perfumiarz Eugene Rimmel stworzył mascarę z wazeliny i pyłu węglowego. Niestety pierwszy tusz do rzęs szybko się rozmazywał i brudził okolice oka. Blisko 60 lat później, w 1917 roku, udało się stworzyć tusz do rzęs w formie stałej. Kosmetyk sprzedawany był razem ze szczoteczką, którą należało zwilżyć – najlepiej śliną, a następnie za jej pomocą rozprowadzić tusz na rzęsach. W ten sposób powstała słynna „plujka” w USA stworzona przez firmę Maybelline, a w Europie przez markę Rimmel.

Kolejnym przełom nastąpił w 1958 roku, kiedy to słynna Polka Helena Rubinstein umieściła płynny tusz w metalowym opakowaniu z wysuwaną szczoteczką i nazwała go Mascara Matic. Od tego czasu marki kosmetyczne prześcigają się, nieustannie wprowadzając kolejne innowacje – wymyślnie wykręcone szczoteczki czy tusze, których zadaniem jest maksymalne wydłużenie i pogrubienie rzęs.

Rodzaje tuszy do rzęs – idealnie podkreślone oko

Tusze do rzęs najczęściej dzieli się według efektu, który pozwalają uzyskać. W ofercie DOUGLAS znajdziesz mascary, które wyróżnia działanie:

  • wydłużające, 
  • pogrubiające,
  • podkręcające,
  • zagęszczające rzęsy.

Popularne są produkty typu 2 w 1 lub nawet 3 w 1, które z powodzeniem łączą kilka funkcji.

Z list zakupów nie znikają też produkty do rzęs, które odpowiadają na szereg dokładnie określonych potrzeb:

  • wodoodporne tusze do rzęs – idealne podczas kontaktu z wodą i deszczowych dni. Nie rozmazują się pod wpływem potu i wilgoci, ale trudniej je również usunąć.
  • hipoalergiczne tusze do rzęs – nie podrażniają, nie powodują zaczerwienienia oka. Stworzone na bazie delikatnych substancji, polecane użytkownikom soczewek kontaktowych i osobom o wrażliwych oczach.

Tusze do rzęs są dostępne w wielu kolorach: od klasycznej czerni, poprzez brązy, szarości, fiolety, błękity aż po awangardowe róże czy czerwienie. Mascary są wyposażone w rozmaite szczoteczki – stożkowate przy tuszach wydłużających i pogrubiających lub wygięte przy tuszach podkręcających.

Dbanie o zachowanie świeżości tuszu do rzęs

Producenci podają, że mascara nadaje się do stosowania przez około 3 do 6 miesięcy od jej otwarcia. Aby jak najdłużej cieszyć się bezpiecznie właściwościami tuszu do rzęs, warto trzymać się kilku wskazówek:

  • nabierając tusz, wystarczy, że szczoteczkę włożysz tylko raz, każde ponowne otwieranie i wkładanie szczoteczki to niepotrzebne wtłaczanie powietrza, które wysusza tusz;
  • zabrudzoną szczoteczkę oczyść płynem micelarnym lub tonikiem; dzięki temu unikniesz ponownego wprowadzania zanieczyszczeń do opakowania;
  • nie ocieraj szczoteczki o boki opakowania – pomoże Ci to zapobiec deformacji szczoteczki.

W perfumeriach DOUGLAS znajdziesz tusze do rzęs wielu marek. Jeżeli nie masz pewności, który z nich będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb, skorzystaj z pomocy naszych konsultantów. Możesz też uzupełnić swoją kosmetyczkę o eyeliner lub cienie do powiek. Decydując się na zakup kosmetyków do oczu w DOUGLAS masz gwarancję, że kosmetyki były przechowywane w odpowiednich warunkach, a przesyłka dotrze do Ciebie w mgnieniu oka.