Dostawa gratis od 149 zł      Bezpłatny zwrot przez 60 dni      Dostawa w ciągu 1-3 dni roboczych¹   3 próbki gratis¹

Płyny do czyszczenia pędzli

(32)
Marka
Rodzaj produktu
Hity
Cena
Sortuj według:

Płyn do czyszczenia pędzli – skutecznie usuwa zanieczyszczenia

Czyszczenie pędzli do makijażu jest bardzo ważną czynnością, o której każda kobieta powinna pamiętać. Pędzle są siedliskiem bakterii i zarazków, które w trakcie nakładania makijażu są przenoszone na skórę. Poza tym czyste pędzle dłużej będą spełniać swoje zadanie – warto więc o nie zadbać i zainwestować w dobry płyn do czyszczenia pędzli.

Płyn do czyszczenia pędzli – bardzo prosty w użyciu

Preparaty czyszczą i dezynfekują delikatne włosie pędzla. Na dodatek ich użycie jest bardzo proste, a działanie skuteczne. Pędzle należy myć co najmniej raz w tygodniu. Tak częsta pielęgnacja zagwarantuje zdrową skórę twarzy oraz dłuższą żywotność nie tylko pędzli, ale również kosmetyków. Pędzle można czyścić na dwa sposoby. Płyn do czyszczenia pędzli możemy nanieść na chusteczkę higieniczną i dokładnie wytrzeć w nią pędzel. Drugim – dokładniejszym sposobem – jest gruntowne mycie. Preparat wlewamy do miseczki, następnie zanurzamy włosie i delikatnie pocieramy o ścianki naczynia. Ważne jest, by płyn nie docierał do trzonka pędzla, bo może się on rozkleić. Pędzle schnąć powinny na powietrzu, zawieszone włosiem w dół.

Czyszczenie pędzli do makijażu, czyli skuteczna pielęgnacja

Płyny do czyszczenia pędzli dostępne są na rynku kosmetycznym w kilku rodzajach. Płyn z dodatkiem alkoholu nie tylko czyści, ale także dezynfekuje włosie pędzla i stosowany jest głównie w gabinetach kosmetycznych. Płyn do czyszczenia pędzli bez zawartości alkoholu usuwa wszelkie zanieczyszczenia równie dokładnie, a w swoim składzie zawiera olejki eteryczne, które dodatkowo chronią włosie. Większość preparatów ma zastosowanie uniwersalne – można nimi czyścić pędzle syntetycznie i te z naturalnego włosia. W perfumerii douglas.pl znaleźć można płyny do czyszczenia pędzli najlepszych kosmetycznych marek. Warto zainwestować w taki produkt – jest on bowiem bardzo wydajny i skuteczny.