Darmowa dostawa od 49 zł  |  Bezpłatny zwrot przez 30 dni  |  Dostawa w ciągu 1-3 dni roboczych¹  |  3 próbki gratis¹  |  Ponad 60 000 produktów

Makijaż dla cery tłustej

Porady dotyczące makijażu

Spędzasz godziny przed lustrem, aby uzyskać nieskazitelny wygląd - ale wkrótce po nałożeniu makijażu Twoja twarz zaczyna błyszczeć. To irytujące - ale nie ma powodu do rozpaczy. Ponieważ dzięki naszym wskazówkom wkrótce pożegnasz się z niechcianym połyskiem w strefie T. Tutaj dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby uzyskać makijaż, który utrzymuje się przez cały dzień.

Twoja pielęgnacja i makijaż dla cery tłustej

Krok pierwszy: odpowiednio przygotuj skórę do makijażu

Właściwa pielęgnacja skóry jest ważna, aby po kilku godzinach skóra nie świeciła ponownie, a makijaż pozostał ładny i matowy. Zanim zaczniesz nakładać makijaż, potrzebujesz rutyny pielęgnacyjnej dostosowanej do rodzaju skóry.

  • Oczyszczanie: Pozbądź się ze skóry nadmiaru sebum. Żele i płyny myjące do cery tłustej powinny być delikatne dla skóry i nawilżające, ale nie natłuszczające. Dzięki nim intensywnie myjesz skórę i jej nie obciążasz.
  • Tonizowanie: Oczyść skórę tonikiem antybakteryjnym. Reguluje wydzielanie sebum i zapobiega połyskowi skóry.
  • Pielęgnacja: nawilżanie twarzy jest oczywiście obowiązkowe. Na święcącą się skórę skóry wybierz lekki, a przede wszystkim matujący krem.
  • Ochrona: promieniowanie UV powoduje starzenie się skóry. Dlatego pamiętaj o noszeniu kremu przeciwsłonecznego. Wiele środków nawilżających jest już wyposażonych w ochronę przeciwsłoneczną - i dlatego są one też podstawą w pielęgnacji.

Krok drugi: Użyj odpowiednich produktów do makijażu, aby uzyskać idealną cerę

Zastanawiasz się, który makijaż jest odpowiedni dla skóry trądzikowej i tłustej? To zrozumiałe - w końcu ma korygować cerę i nie zatykać dodatkowo porów. Dlatego najlepiej jest użyć specjalnych produktów do makijażu dla skóry tłustej, które powinny posiadać następujące właściwości:

  • nawilżające
  • bez olejów
  • matujące i
  • nie zatykające porów oraz antybakteryjne

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie makijażu jest nałożenie bazy. Ten krok można nazwać jako przejście od pielęgnacji do makijażu. Jest on szczególnie ważny dla skóry tłustej, ponieważ podkłady mają działanie matujące i zapewniają, że Twój makijaż przetrwa dzień. Sięgnij po produkt o pudrowej konsystencji. Redeukuje on nadmiar sebum i wyrównuje połysk skóry. Twoje oczy nadal wyglądają na trochę zmęczone? Sięgnij po korektor i lekko rozjaśnij obszar pod oczami, aby uzyskać efekt świeżości. Teraz brakuje tylko wykończenia: utrwal makijaż za pomocą transparentnego pudru. W ten sposób wzmacniasz matowy efekt.

Wskazówka: Wiele makijaży dla cery tłustej, tłustej łączy w sobie podkład, korektor i puder utrwalający w praktycznym rozwiązaniu typu „wszystko w jednym”. Niezależnie od tego, czy makijaż w proszku czy w płynie, dzięki tym produktom Twoja cera w mgnieniu oka jest gotowa na dzień - lub na noc!

Nie zapomnij: makijaż najlepiej nakładać za pomocą narzędzia upiększającego, takiego jak gąbka lub pędzel do makijażu. Dzięki nim unikniesz przedostawaniu się bakterii z rąk na skórę podczas nakładania. Pamiętaj jednak, aby regularnie czyścić narzędzia kosmetyczne. W tym celu możesz użyć specjalnych sprayów lub środków do czyszczenia pędzli.

Bibułka matująca: Nasza wskazówka na błyszczącą skórę

Jesteś poza domem, patrzysz w lustro - i znowu widzisz, nieprzyjemny połysk skóry? Teraz bibułka matująca jest Twoim wybawcą. Dzięki niej szybko i łatwo zmatowisz swoją skórę. Bibułki to antybakteryjne chusteczki w proszku, których można używać do wycierania błyszczących obszarów skóry. Sprytni towarzysze zapewniają świeżą cerę w mgnieniu oka.

Dowiedz się więcej o swoim rodzaju skóry i

odpowiedniej dla niej produktów