Dostawa gratis od 149zł  Bezpłatny zwrot przez 90 dni   Dostawa w ciągu 1-2 dni robocze¹   2 próbki gratis¹
Pielęgnacja skóry

Kondycje i rodzaje skóry

SKÓRA

Każda skóra jest inna: podczas gdy jedna cera prawie nigdy nie sprawia problemów, inna reaguje na najmniejszą zmianę trądzikiem, nadmierną suchością lub innymi zaburzeniami. Aby znaleźć najlepszą pielęgnację dla siebie, należy bardzo dobrze poznać swoją skórę!

Nasza ekspertka ds. pielęgnacji skóry, dr S. Schunter, dzieli się ciekawostkami na temat stanu skóry i rutynowych zabiegów.

Trądzik

Trądzik to choroba skóry, która nie ma nic wspólnego z higieną osobistą. Zbyt częste mycie może nawet nasilać trądzik. Przeczytaj tutaj, co tak naprawdę jest przyczyną trądziku i jaką rolę odgrywają w tym predyspozycje genetyczne, hormony i pielęgnacja skóry!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Cera sucha

Sucha skóra jest bardzo nieprzyjemna: matowa, wrażliwa, łuszcząca się cera, która jest szorstka w dotyku i swędzi. Czego teraz potrzebuje Twoja skóra? Dowiedz się tutaj.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

To również może Cię zainteresować

Cera dojrzała

Dojrzała skóra: czy to jedynie kwestia wieku? Odpowiednia pielęgnacja dojrzałej skóry zawsze powinna być dostosowana do jej potrzeb, a nie do wieku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zapalenie okołoustne

Zapalenie skóry wokół ust objawia się suchą, zaczerwienioną i podrażnioną skórą, głównie w okolicy ust. Tutaj dowiesz się,co zrobić, gdy pojawią się objawy okołoustnego zapalenia skóry.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty powinien być zawsze diagnozowany dermatologicznie. W przypadku trądziku różowatego warto wprowadzić kilka zmian w codziennej pielęgnacji skóry. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Cienie pod oczami

Cienie, opuchlizna lub zaczerwienienia pod oczami? Cienie pod oczami mogą występować w różnych formach. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Plamy pigmentacyjne

Od piegów po znamiona: czym są plamy pigmentowe, jak powstają i czy w ogóle możemy coś zrobić z zaburzeniami pigmentacji?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Cera normalna

Jak wygląda normalna skóra? Jakie czynniki wpływają na prawidłowy stan skóry i jak wygląda właściwa pielęgnacja? Odpowiedzi znajdziesz tutaj

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Cera tłusta i sucha

Sucha i tłusta skóra jest ogólnie tłusta i jednocześnie mało nawilżona. Wydaje się sucha i podrażniona, ale także tłusta i ma rozszerzone pory. Co jednak odróżnia ją od cery mieszanej?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Trądzik grzybiczy

Zaczerwienione i często bardzo swędzące pryszcze, które nie reagują na zwykłe metody leczenia trądziku i nie można ich wycisnąć. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Rogowacenie mieszkowe

Rogowacenie mieszkowe występuje głównie na ramionach i nogach: małe krostki w kolorze skóry lub czerwone. Dowiedz się więcej o przyczynach ich powstawania oraz odpowiednich produktach do pielęgnacji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Trądzik u dorosłych

Jeśli krosty i grudki pojawiają się na twarzy po okresie dojrzewania, często mówimy o trądziku u dorosłych. W tym przypadku to hormony mogą odgrywać tu dużą rolę. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Łojotokowe zapalenie skóry

W przypadku łojotokowego zapalenia skóry, mikrobiom, hormony i płaszcz kwasowy mogą odgrywać dużą rolę. Skóra wydaje się tłusta, łuszcząca się i zaczerwieniona. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Cera mieszana

Jeśli skóra na twarzy jest w niektórych miejscach sucha, a w innych tłusta, może to być oznaką cery mieszanej. Z jednej strony skóra wydaje się mieć za mało nawilżenia, a z drugiej są obszary bardziej przetłuszczone. W tym artykule dowiesz się więcej o przyczynach i najlepszych sposobach pielęgnacji skóry mieszanej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Cera wrażliwa

Nie ma ustalonej definicji skóry wrażliwej. Najczęściej subiektywne odczucia wskazują na typ skóry wrażliwej. Dowiedz się jak radzić sobie z wrażliwą skórą i jak najlepiej o nią dbać.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ