Darmowa dostawa od 149zł lub przy zakupie produktów Douglas Collection  Bezpłatny zwrot przez 30 dni   Dostawa w ciągu 1-2 dni robocze¹   2 próbki gratis¹
Pielęgnacja skóry

Oleje roślinne

SKÓRA

Oleje roślinne to czysta pielęgnacja: składają się z naturalnych składników roślinnych i zwykle zawierają również cenne kwasy tłuszczowe oraz witaminy. Ale – jakie działanie i właściwości ma każdy z tych olejów?

Nasza ekspertka ds. pielęgnacji skóry, dr S. Schunter, zdradza ich sekrety

Olej kokosowy

Olej kokosowy często określany jest jako naturalny cud dla naszej skóry. Takie wrażenie sprawiają przynajmniej liczne informacje w wielu artykułach na blogach i w magazynach. Ale co olej kokosowy może rzeczywiście zrobić dla naszej skóry? Oto odpowiedzi.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Olej migdałowy

Łagodny i wszechstronny - olej migdałowy nadaje się niemal do każdego typu skóry, nawet dla delikatnej skóry niemowląt. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu klasykowi wśród olejów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

To może Cię zainteresować

Olej arganowy

Olej arganowy nazywany jest także marokańskim złotem. Starannie pozyskiwany olej może być również cenny w pielęgnacji skóry. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Olej z dzikiej róży

Olej z dzikiej róży, znany również jako olej z owoców dzikiej róży, pielęgnuje suchą, a nawet problematyczną skórę. Jest też popularny ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Olej z rokitnika

Olej z rokitnika ma działanie przeciwutleniające i może również dobrze wpływać nawet na wymagającą skórę. Olej ten ma właściwości gojące rany, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Masło Shea

Masło shea, pozyskiwane z orzechów drzewa Karité, przede wszystkim pielęgnuje i chroni szczególnie wrażliwą oraz suchą skórę. Przypisuje mu się również właściwości łagodzące i przeciwzapalne.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Skwalan

Skwalan nadaje skórze jedwabistą gładkość i sprawdza się także w pielęgnacji skóry problematycznej. Dzięki temu prostemu w użyciu olejkowi, na pewno nie popełnisz błędu w kwestii pielęgnacji skóry.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Olej rycynowy

Olej rycynowy zapewnia wszechstronną pielęgnację: sucha skóra staje się elastyczna, a włosy i paznokcie wyglądają lśniąco oraz są wzmocnione. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Olej marula

Olej marula ma wszechstronne działanie wśród olejków pielęgnacyjnych oraz dobrze współpracuje z innymi substancjami. Ten olejek roślinny wspomaga przenikanie substancji pielęgnacyjnych w głąb skóry. Co więcej, chroni również skórę przed utratą wilgoci.

DOWIED

Olej jojoba

Olej jojoba w rzeczywistości nie jest olejem, ale woskiem. To odróżnia go od innych olejów roślinnych pod względem właściwości pielęgnacyjnych. Chcesz wiedzieć więcej? Tutaj znajdziesz wszystkie ważne informacje.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Oleje roślinne

(2)
Hity
Kolor
Właściwości
Rodzaj produktu
Marka
Dla kogo
Ocena
Cena
Sortuj według: