Darmowa dostawa od 149zł lub z Douglas Collection  Bezpłatny zwrot przez 30 dni   Dostawa w 1-2 dni robocze¹   2 próbki gratis¹

Szczoteczki do zębów i produkty do czyszczenia języka

(94)
Rodzaj produktu
Hity
Marka
Cena
Sortuj według:

Szczoteczki do zębów – znajdź produkty dopasowane do Twoich potrzeb

Zadbaj o prawidłową higienę jamy ustnej, wybierając odpowiednie szczoteczki. Pamiętaj, że jest to kwestia nie tylko zdrowia zębów, ale także całego organizmu. Różnorodność produktów sprawi, że łatwo znajdziesz ten, który odpowiada Twoim potrzebom.

Najbardziej popularne są manualne szczoteczki do zębów. Tym, co różni je między sobą jest przede wszystkim twardość włosia. Możesz więc postawić na produkty soft, medium oraz hard. To, które z nich okażą się najlepsze, zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Dostępne obecnie szczoteczki do zębów posiadają nylonowe włosie. W ten sposób zapobiegają gromadzeniu się bakterii i jednocześnie pozwalają skutecznie usunąć resztki jedzenia czy osady z powierzchni zębów oraz przestrzeni międzyzębowych.

Alternatywą dla produktów manualnych są szczoteczki elektryczne. Wykonują ruch oscylacyjny, a często również rotacyjny i pulsacyjny. W ten sposób pozwalają utrzymać czystość jamy ustnej i zapobiegać chorobom zębów oraz dziąseł. Ponieważ są to rozwiązania działające na baterie, wymagają cyklicznego ładowania. W ostatnich latach dużą popularność zdobywają też szczoteczki soniczne. Oprócz ruchów wymiatających, emitują fale ultradźwiękowe pomagające pozbyć się bakterii z najbardziej trudnodostępnych miejsc.

Prawidłowe użytkowanie i przechowywanie szczoteczki do zębów

Warunkiem odpowiedniej higieny jamy ustnej jest nie tylko prawidłowy wybór szczoteczki do zębów, ale jej właściwe użytkowanie. Warto pamiętać, aby regularnie ją wymieniać. Szczoteczka do zębów nie powinna być używana dłużej niż 3 miesiące. Niektóre rozwiązania posiadają specjalne kolorowe paski, których blaknięcie odzwierciedla stopień ich zużycia. Należy przy tym podkreślić, że wymiany wymagają nie tylko szczoteczki manualne, ale także końcówki modeli elektrycznych.

Po każdym umyciu zębów należy dokładnie opłukać szczoteczkę a następnie strząsnąć nadmiar wody. Nie zaleca się natomiast zgniatania włosia w celu dokładnego wyczyszczenia szczoteczki. W ten sposób może dojść do odkształcenia pojedynczych włókien przez co produkt straci swoją funkcjonalność. Warto też zrezygnować z osuszania szczoteczki ręcznikiem.

Szczoteczki do zębów wymagają odpowiedniego przechowywania – w pozycji pionowej. W ten sposób szybciej schną. Nie jest wskazane zamykanie ich w workach foliowych czy pojemnikach. Jeśli kilkoro domowników używa podobnie wyglądających szczoteczek, należy je odpowiednio oznaczyć. Można również sięgnąć po specjalne stojaki na szczoteczki do zębów. Ponadto konieczne jest zadbanie o prawidłowe miejsce do przechowywania szczoteczek – z dala od toalety czy umywalki, będących siedliskiem bakterii.

Szczoteczka do zębów – dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze

Wybór szczoteczki nie jest trudny. Wystarczy tylko kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, dotyczącymi zarówno produktów manualnych, jak i końcówek szczoteczek elektrycznych. Najważniejszym aspektem jest twardość włosia.

Osoby z wrażliwymi dziąsłami powinny używać miękkiej szczoteczki do zębów. Ta sama zasada dotyczy dzieci, chociaż w ich przypadku bez problemu można znaleźć produkty dedykowane poszczególnym grupom wiekowym. Szczoteczki do zębów dla dzieci oferują wszystkie wiodące marki: Jordan Oral-B czy Curaprox. Z kolei produkty o średniej twardości są zalecane dorosłym osobom, które nie mają problemu ze zdrowiem zębów oraz dziąseł. Twarde rozwiązania to z kolei odpowiedni wybór dla osób mających skłonność do odkładania się kamienia i płytki nazębnej. Warto jednak zadbać o to, aby produkty miały elastyczną, odginaną główkę tak, aby nie kaleczyły dziąseł. Świetnym przykładem są szczoteczki do zębów Jordan.

Wybierając szczoteczkę do zębów, należy zwrócić też uwagę na wielkość główki. Najlepiej dopasować ją do swoich potrzeb tak, aby łatwo manewrować nią w jamie ustnej. Zróżnicowane wielkości główki posiadają między innymi szczoteczki do zębów Curaprox. Najmniejsze są przeznaczone dla dzieci. Niektóre szczoteczki posiadają także specjalne gumowe powierzchnie po przeciwnej stronie włosia. W ten sposób pozwalają na skuteczne czyszczenie języka.

Wybierz odpowiednią szczoteczkę do zębów w DOUGLAS online

Odpowiednio dobrana szczoteczka do zębów jest podstawą właściwej pielęgnacji jamy ustnej. Dzięki temu zapewnia zdrowie i dobre samopoczucie. W DOUGLAS online znajdziesz różnorodne szczoteczki manualne i elektryczne wiodących marek. W ten sposób dopasujesz produkt do swoich potrzeb. Teraz szczoteczki do zębów możesz zamówić przez Internet – przy okazji uzupełniania swojej kosmetyczki czy kolekcji artykułów do pielęgnacji twarzy i ciała.