Darmowa dostawa od 149zł lub przy zakupie produktów Douglas Collection  Bezpłatny zwrot przez 30 dni   Dostawa w ciągu 1-2 dni robocze¹   2 próbki gratis¹

Szczoteczki elektryczne

(134)
Rodzaj produktu
Hity
Marka
Cena
Sortuj według:

Elektryczne szczoteczki do zębów – skuteczne i delikatne

Zastanawiasz się, co wybrać: szczoteczkę manualną czy elektryczną? To oczywiście zależy od Twoich preferencji. Pamiętaj jednak, że ta druga ma szereg zalet. Do najważniejszych należy oczywiście to, że elektryczna szczoteczka skutecznie usuwa resztki jedzenia oraz osady odkładające się na zębach i w przestrzeniach międzyzębowych. Dlaczego? Ponieważ wykonuje kilkadziesiąt tysięcy ruchów na minutę, co jest nieosiągalne w manualnym czyszczeniu zębów. Posiada wbudowany silnik, więc działa niemal bez Twojego zaangażowania. Jednocześnie posiada delikatne włosie, dzięki czemu nie powoduje mikrouszkodzeń szkliwa i umożliwia ochronę dziąseł. Elektryczna szczoteczka do zębów jest także bardzo łatwa w obsłudze. Wiele modeli posiada wbudowany timer albo czujnik nacisku ruchu, co jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkowania. Nowoczesne szczoteczki elektryczne posiadają pojemne akumulatory, co pozwala wydłużyć czas między kolejnymi ładowaniami.

Elektryczna szczoteczka do zębów – dowiedz się, jak o nią dbać

Jeśli chcesz zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej, pamiętaj, że wybór odpowiedniej szczoteczki elektrycznej to dopiero początek. Ważne jest także prawidłowe stosowanie produktu oraz dbałość o jego przechowywanie. Szczególnie istotne jest regularne wymienianie końcówek szczoteczki – nie rzadziej niż co 3 miesiące. Wybieraj końcówki dopasowane do swoich potrzeb. Jeśli masz wrażliwe dziąsła, stosuj szczoteczki o miękkim włosiu.

Pamiętaj też o tym, aby po każdym użyciu dokładnie opłukać końcówkę szczoteczki elektrycznej, a następnie strząsnąć z niej nadmiar wody. Staraj się jednak nie spłaszczać i nie zaginać włosia, ponieważ może to prowadzić do jego odkształcenia. Odpowiednio przechowuj końcówki szczoteczki elektrycznej. Zrezygnuj z zamykania ich w pojemnikach czy foliowych workach, ponieważ opóźnia to wysychanie włosia. W rezultacie mogą gromadzić się na nim bakterie. Końcówki szczoteczek elektrycznych najlepiej przechowywać w pozycji pionowej, ponieważ wówczas najlepiej schną. Świetnym sposobem jest sięgnięcie po specjalne stojaki. Zadbaj również o to, aby szczoteczka elektryczna znajdowała się z dala od toalety i umywalki.

Różnice między elektryczną i soniczną szczoteczką do zębów

Szczoteczka elektryczna czy soniczna? Ty także zadajesz sobie to pytanie? Odpowiedź na nie w dużej mierze zależy od Twoich potrzeb. Zarówno pierwsze, jak i drugie produkty mają szereg zalet. Elektryczna szczoteczka do zębów wykonuje ruch oscylacyjny, dzięki czemu skutecznie czyści zęby z zabrudzeń i osadów. Nowoczesne rozwiązania wykorzystują też ruch rotacyjny oraz pulsacyjny, co jeszcze lepiej zwiększa ich skuteczność. Świetnym przykładem są elektryczne szczoteczki do zębów Oral-B gwarantujące zdrowie zębów oraz dziąseł.

Warto także pamiętać, że elektryczne szczoteczki do zębów są też odpowiednie dla dzieci. Oryginalnie zdobione, zachęcają najmłodszych do dbania o higienę jamy ustnej. Posiadają wbudowany timer, informujący dziecko, jak długo należy myć zęby. Świetnym wyborem jest szczoteczka elektryczna do zębów Oral-B – praktyczna, skuteczna i ozdobiona nadrukami z kreskówek. Zastanawiasz się, od jakiego wieku można ją stosować? Specjaliści z zakresu stomatologii są zgodni, że szczoteczki elektryczne są odpowiednie dla maluchów, które ukończyły 3 lata.

Alternatywą dla elektrycznej szczoteczki do zębów jest szczoteczka soniczna. Oprócz ruchów wymiatających emituje fale ultradźwiękowe. W ten sposób zabija bakterie i usuwa osady nawet z trudnodostępnych miejsc. Powoduje powstawanie milionów mikropęcherzyków, które docierają w przestrzenie zębowe oraz oczyszczają je z resztek jedzenia i nalotów. Jest delikatniejsza od modeli elektrycznych. Pamiętaj także o tym, że szczoteczki elektryczne i soniczne różnią się kształtem główki. Pierwsze mają okrągłą, drugie zaś podłużną końcówkę. Dla kogo szczoteczka soniczna będzie dobrym wyborem? Dla wszystkich osób, które chcą jak najlepiej zadbać o higienę jamy ustnej. Przede wszystkim jednak jest zalecana dla wszystkich, którzy cierpią na nadwrażliwość zębów i dziąseł, ponieważ jest delikatniejsza niż modele elektryczne. Można stosować ją również u dzieci, które ukończyły 6 lat.

Wybierz elektryczne szczoteczki do zębów dostępne w DOUGLAS online

Szczoteczki elektryczne zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność. Skuteczniejsze od modeli manualnych, pozwalają odpowiednio zadbać o higienę jamy ustnej. Usuwają nie tylko zanieczyszczenia, ale pomagają zapobiegać odkładaniu się kamienia i płytki nazębnej. W DOUGLAS online znajdziesz soniczne i elektryczne szczoteczki do zębów od najlepszych marek. Teraz możesz kupić je przez Internet, siedząc wygodnie przed ekranem laptopa czy smartfona.