Darmowa dostawa od 149zł lub przy zakupie produktów Douglas Collection  Bezpłatny zwrot przez 30 dni   Dostawa w ciągu 1-2 dni robocze¹   2 próbki gratis¹

Jak zrobić kreskę na oku eyelinerem?

Porady i wskazówki

Bądź szczera: Ile prób potrzebujesz, aż będziesz zadowolona ze swojej kreski? Za dużo? Podpowiemy Ci kilka sztuczek, które pomogą Ci efektywnie nałożyć eyeliner. Przedstawiamy również przegląd różnych produktów do robienia kresek oraz aktualnych trendów. Dodatkowo podpowiemy Ci, jaki eyeliner będzie pasował do kształtu Twoich oczu. 

(No) drama, Baby! W ten sposób uzyskasz precyzyjne kreski

Chcesz zrobić idealne kreski eyelinerem, które optycznie wypełnią linię rzęs i podkreślą oczy? Przy odpowiedniej technice to naprawdę nie jest takie trudne. Pokażemy Ci krok po kroku, jak stworzyć kreski płynnym eyelinerem. Gdy kreski znajdą się na swoim miejscu, w kolejnym kroku możesz z łatwością polepszyć ich wygląd.

Idealnie podkreślone oczy

dzięki eyelinerowi

Starannie nałóż eyeliner: instrukcje krok po kroku

 • Zacznij od oczyszczenia i osuszenia powieki, aby eyeliner utrzymał się jak najdłużej. Z odrobiną bazy pod cienie stworzysz jeszcze lepszy podkład.
 • Jeśli to możliwe, oprzyj łokieć na stole. Zapewnia to większą przyczepność i stabilną rękę. Teraz spójrz w lustro, podnieś lekko głowę i spójrz w dół.
 • Umieść eyeliner na środku powieki, jak najbliżej linii rzęs. W razie potrzeby lekko przytrzymaj powiekę palcami. Teraz wyciągnij kreskę do kącika oka, trzymając się jak najbliżej linii rzęs.
 • Teraz zacznij od zewnętrznego kącika oka i przeciągnij kreskę aż do wewnętrznego kącika oka. Jeśli dopiero zaczynasz, nie musisz przeciągać kreski za jednym razem: najpierw namaluj kropki wzdłuż linii rzęs, a następnie połącz je ze sobą.

W ten sposób zamienisz klasyczne kreski w efekt kociego oka

 • Zacznij od dolnej linii rzęs i podążaj za wyimaginowaną linią w kierunku brwi. Ustaw punkt, w którym chcesz, aby Twoje "kocie oko" się zakończyło.
 • Następnie narysuj linię od kącika oka do zaznaczonego punktu.
 • Zrób kreskę na górnej linii rzęs i połącz ją z wcześniej zrobioną kreską.
 • W kąciku oka powinien pojawić się mały trójkąt, który nie został jeszcze wypełniony kolorem. Ten mały trójkąt to twoje kocie oko. Wypełnij go eyelinerem i gotowe!
 • Możesz wyczarować szczególnie ostrą krawędź za pomocą następującej sztuczki: weź chusteczkę kosmetyczną, złóż ją i wytrzyj pod kątem do góry . Następnie zastosuj korektor.

Stałe lub płynne: rodzaje eyelinerów

Jeśli chcesz kupić eyeliner, możesz wybierać spośród wielu różnych produktów. Oto najpopularniejsze.

Eyeliner – duży wybór dla magicznego spojrzenia

 • Eyelinery w płynie lub w słoiczku są szczególnie intensywne w kolorze i wszechstronne. Są one bardzo mokre i łatwo się rozmazują po nałożeniu, dlatego wcześniej trzeba nabrać trochę wprawy i cierpliwości.
 • Kredki do eyelinera z filcowymi nakładkami to w zasadzie płynny eyeliner. Jednak nie są one tak mokre jak te w słoiczu. To czyni je idealnym produktem dla początkujących. Jednak krycie często nie jest tak dobre jak w przypadku płynnych eyelinerów.
 • Eyeliner w żelu jest dostępny w sztyftach i słoiczkach. Produkty nakładasz w słoiku za pomocą pędzla. Zdecydowanie wymagają trochę praktyki. Eyelinery te w formie długopisu są również dobre dla początkujących. Eyelinery w żelu nie są szczególnie intensywne w kolorze, ale idealnie nadają się do blendowania i do makijażu w stylu smoky.
 • Kredki do oczu nie są tak naprawdę nazywane eyelinerem, ale służą temu samemu celowi. Podobnie jak żelowy eyeliner, kredki kajal wyczarują wspaniałe smokey eyes. Bardziej nadają się do blendowania, a mniej do precyzyjnych makijażów. Im twardsza główka, tym bardziej precyzyjna linia.

Podkreśl swój indywidualny kształt oczu eyelinerem

Eyeliner doda Twoim oczom więcej wyrazu. Ale nie każde oko wygląda tak samo. Pokażemy Ci, jakie techniki podkreślają Twój naturalny kształt oka.

Tak indywidualne, jak Ty: wskazówki dotyczące makijażu eyelinerem na podstawie kształtu Twoich oczu

 • Okrągłe oczy najlepiej podkreślić kredką do oczu, która zaczyna się na środku powieki. Na końcu zewnętrznej lini rzęs, lekko przeciągnij kreskę.
 • Oczy w kształcie migdałów są uważane za szczególnie zrównoważone. Prawie każdy typ kreski będzie wyglądać doskonale. Tutaj sensowne jest wykorzystanie przestrzeni na ruchomej powiece. Podkreśl kształt oka klasyczną kreską i dużym kocim okiem.
 • Oczy bardziej oddalone od siebie wydają się bardziej harmonijne, jeśli kredka zaczyna się w wewnętrznym kąciku oczu i jest tam nieco szersza. 
 • Wąskie oczy najlepiej wyglądają, gdy eyeliner zaczynamy od środka i mocniej podkreślamy zewnętrzny kącik oka. Tutaj dobrze sprawdza się eyeliner z małym kocim okiem.
 • Opadające powieki korzystają z klasycznego kociego oka. Ten eyeliner tworzysz, rysując cienką kreskę na powiece i lekko odchylając ją na zewnątrz. Wskazówka: zacznij kreskę od zewnętrznej części oka i upewnij się, że jest widoczna, gdy twoje oko jest otwarte.
 • Podkreśl monolidy cienkim, zamaszystym eyelinerem lub dramatycznym, skrzydlatym wyglądem. Ponownie zacznij od kociego oka na zewnątrz i idź do środka. Użyj wodoodpornego eyelinera, aby wydłużyć trwałość kreski.

Sprawdź trendy w eyelinerach!

Chcesz poeksperymentować? Nie zawsze musi to być klasyczny czarny eyeliner. Nawet brązowy eyeliner lub ciemnoniebieski zapewniają trochę urozmaicenia. Najnowsze trendy w eyelinerach łączą nawet kilka kolorów jednocześnie.

Dzięki tak zwanemu ombre eyeliner, bawisz się gradientami kolorów od jasnego do ciemnego. Staje się subtelny, jeśli pozostaniesz w tej samej rodzinie kolorów. Lubisz krzykliwe kolory? W takim razie wybierz kolorowy eyeliner w różnych kolorach. A może pastelowa tęcza na powieki? Dobry nastrój jest zagwarantowany. Trendy w eyelinerach to jednak nie tylko eksperymenty z kolorem. Dzięki eyelinerom możesz również bawić się kształtami. Twoja kreatywność nie ma granic.