Dostawa gratis od 49 zł      Bezpłatny zwrot przez 30 dni      Dostawa w ciągu 1-3 dni roboczych¹   3 próbki gratis¹
KARTA DOUGLASPerfumeriePREZENTY

Pędzle do korektora

(57)

Pędzel do korektora - jak wybrać?

Jeśli odpowiednio dobierzesz pędzel do korektora, to nie tylko przyspieszysz wykonanie makijażu, ale też zyskasz na jego trwałości i precyzji. Elastyczne syntetyczne włosie zapewni idealną giętkość oraz łatwą aplikację bez smug. Dobierz długość uchwytu, by jeszcze wygodniej kamuflować niedoskonałości cery. Wybierz płaski pędzel z lekko zaokrąglonym profilem, np. ten od Bobbi Brown. Dopasuj szerokość do docelowego stosowania: szerszy pędzel do korektora świetnie poradzi sobie z korektorem pod oczy, węższy skoryguje punktowe niedoskonałości na twarzy.

Dokładne rozprowadzanie kosmetyku

Pędzel do korektora sprawdzi się przy aplikacji każdej formy: płynnej, kremowej czy sypkiej. Pozwoli zatuszować Ci oznaki zmęczenia oraz nierówny koloryt skóry, w tym przebarwienia. Gęste włókna,np. takie jak w pędzlach Bobbi Brown, starannie naniosą produkt w pożądane miejsce i właśnie w takiej ilości, jaką potrzebujesz. Jeśli wybierzesz kosmetyk mineralny w postaci „piasku” zanurz w nim pędzelek do korektora i delikatnie strzep jego nadmiar. Pozwala bez problemu dotrzeć do trudniej dostępnych zakamarków twarzy. Coraz częściej spotykane rozwiązanie to pędzel do korektora wbudowany w produkt. Jako rozwiązanie 2w1 ma za zadanie usprawniać punktową aplikację.

Masz coś jeszcze do ukrycia?

Twoja cera może być nieskazitelna: bez naczynek, zasinień i innych defektów pod warunkiem, że dobrze dobierzesz korektor. Kosmetyk powinien mieć odcień dopasowany do kolorytu twarzy. By wyeliminować oznaki chronicznego zmęczenia i niewyspania trzeba wzmocnionej siły krycia. Najpierw nałóż krem nawilżający i bazę. Znajdziesz je w kosmetykach do pielęgnacji na douglas.pl Wybierz kamuflaż i nanieś go pędzlem do korektora. Do zatuszowania zaczerwienienia najlepsze będą produkty z zielonym pigmentem, do cieni pod oczami użyj tych z pigmentem żółtym. Przebarwienia słoneczne oraz piegi są najtrudniejsze do ukrycia. By je zamaskować wybierz barwę korektora jak najbliższą naturalnej karnacji lub ton jaśniejszą. Zbyt ciemna tylko uwydatni problem i osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego. Naturalny wygląd, rozświetlenie i nadanie spojrzeniu świeżości? To także potrafi korektor. Aby uzyskać oczekiwany efekt wybierz taki produkt, który koryguje i zawiera dużą ilość cząsteczek pigmentu, odbijających światło. Inwestycja w dobry korektor i pędzel do korektora zaowocuje młodszym, wypoczętym i promiennym wyglądem. Warto ją dobrze przemyśleć i nie pozostawiać przypadkowi.

Pędzel do korektora: Pomocnik umożliwiający promienne spojrzenie

Świeży wygląd i ożywione spojrzenie: Odpowiednim korektorem szybko osiągniesz ten efekt. Dla wielu kobiet korektor należy do kompletnego makijażu. Za pomocą pędzla nałożenie korektora będzie dziecinnie proste a efekt końcowy przede wszystkim naturalny.

Pokażemy Tobie co wyróżnia pędzel do korektora od innych pędzli i jakie kształty cieszą się szczególną popularnością. Ponadto dowiesz się, jak poprawnie używać pędzla do korektora aby stworzyć promieniujące spojrzenie.

Kup dobre pędzle do korektora w sklepie internetowym perfumerii Douglas

W sklepach Douglas znajdziesz pędzle do korektora w różnych rozmiarach i kształtach. Wszystkie posiadają wspólną cechę: miękkie włosie. Szczególnie skóra pod oczami jest cienka i wrażliwa. Wymagania w stosunku do pędzla do korektora są zatem bardzo wysokie: Włosie musi być delikatne dla skóry, a produkt musi się dobrze rozprowadzać. Z tego powodu miękkie włosie pędzli do korektorów jest szczególnie gęste i mocno związane.

Kilka kształtów pędzli cieszących się popularnością i ich zalety

• skośne pędzle do korektora: Dzięki skośnemu włosiu tworzy się szpic, który umożliwi dojście do trudno dostępnych miejsc. Chcesz nałożyć korektor na dużą powierzchnię, użyj płaskiej strony pędzla. Szczególnie dla makijażu mineralnego i korektorów w postaci pudru idealne będą skośne pędzle.

•zaokrąglone pędzle do korektora: to klasyki wśród pędzli do nakładania korektora. Za pomocą zaokrąglonego pędzla zamaskujesz idealnie podkrążone oczy - nie jest on ani zbyt duży ani zbyt mały na okolice pod oczami. Szczególnie do płynnych i kremowych korektorów taki pędzel będzie odpowiedni.

• pędzel języczkowy do korektora: te pędzle przypominają pędzle do eyelinera, nie są jednak tak cienkie. Jeżeli pragniesz zakryć nie tylko podkrążone oczy lecz także zamaskować niedoskonałości typu pryszcze, to ten pędzel będzie dobrym wyborem. Świetnie nadają się do płynnych i kremowych korektorów.

• pędzel do korektora Buffer: jego bujne włosie nie tylko jest pożądane wśród pędzli do nakładania podkładu jak i pudru. Pędzle w stylu Buffer są bujne i puszyste. Nabierają jak również oddają dużą ilość koloru. Szczególnie dla trudnych do pozbycia się podkrążonych oczu oraz korektorów o kremowej konsystencji Buffer będzie idealnym pędzlem.

Posiadasz cały zestaw korektorów? Spraw sobie najlepiej kilka pędzli - dla każdego koloru po pędzlu. Korektory z zielonym pigmentem idealnie nadają się do zamaskowania zaczerwienień i pryszczy. Aby zniwelować malutkie pryszcze sięgnij po cienki, języczkowy pędzel do korektora. Duże obszary zaczerwienień jak i podkrążone oczy zamaskujesz najlepiej za pomocą pędzla Buffer lub zaokrąglonej wersji.

Instrukcja: Aplikacja korektora za pomocą pędzla

Wiele osób używa palców do nałożenia korektora. Specjalny pędzel do korektora posiada jednak kilka zalet: Łatwiej dostaniesz się do trudniej dostępnych miejsc, dobierzesz lepiej odpowiednią ilość oraz zblendujesz bardziej naturalnie. Prawdopodobnie idealny rezultat osiągniesz nakładając korektor przy pomocy pędzla oraz palców. W poniższym przewodniku pokażemy jak aplikować korektor.

Krok 1: Przygotowanie twarzy

Po oczyszczeniu twarzy delikatnie osusz skórę przykładając ręcznik do twarzy i nawilż ją kremem na dzień.

Podpowiedź: Nanieś dodatkowo primer, aby pomniejszyć optycznie pory i wydłużyć działanie korektora

Krok 2: Zakrycie worków pod oczami

Źle spałaś? Po nałożeniu korektora nikt tego nie zauważy. Nałóż odrobinę korektora na pędzel i narysuj kształt trójkąta wyciągając jego róg daleko poza podkówki pod oczami.

W ten sposób stworzysz otwarte, promienne i ożywione spojrzenie. Wypełnij teraz trójkąt, wklepując pędzlem korektor, aż zleje się on zupełnie z Twoją cerą.

Mniej znaczy więcej: Zacznij od małej ilości koloru. Jeżeli nadal nie jesteś zadowolona z pokrycia, dobierz go więcej. W ten sposób skóra łatwiej przyjmie korektor.

Następnie za pomocą cienkiego pędzla nanieś jeszcze trochę koloru na wewnętrzne i zewnętrzne kąciki oczu. Zwróć uwagę aby dobrze zblendować korektor.

Podpowiedź: Aby uzyskać jeszcze bardziej naturalny rezultat potrzebny będzie palec serdeczny. Rozprowadź korektor wklepując go palcem serdecznym w miejscu w którym nałożyłaś kosmetyk. Dzięki temu jeszcze lepiej połączy się ze skórą i staną się jednością.

Krok 3: Maskowanie niedoskonałości

Następnie podejmij walkę przeciw niedoskonałościom. Nanieś niewielką ilość koloru na pędzel do korektora i wklep go w wybrane miejsca. Zwróć uwagę, by korektor został naniesiony punktowo. Podkład pokryje w następnym kroku całość.

Korzystanie z pędzli do korektora umożliwi szybko i efektywnie satysfakcjonujący rezultat makijażu. Sprawdź, który pędzel najbardziej do Ciebie przemówi. Przetestuj po prostu różne modele.

Podsumowanie: Pędzel do korektora

Za pomocą korektora stworzysz w mgnieniu oka ożywione i świeże spojrzenie. Również niedoskonałości zniwelujesz efektywnie z jego pomocą. Jeżeli pragniesz nanieść korektor szybko uzyskując naturalny rezultat sięgnij najlepiej po pędzel do korektora. Dzięki niemu dojdziesz świetnie do kącików oczu, lepiej niż za pomocą korektora w sztyfcie. Pędzlem do korektora zblendujesz idealnie wybrany produkt. Na koniec wklep delikatnie korektor, aby końcowy rezultat był jeszcze bardziej naturalny.

Najpierw narysuj pędzlem do korektora odwrócony do góry nogami trójkąt pod każdym okiem, zamiast jedynie półksiężyce. W ten sposób uzyskasz jeszcze bardziej orzeźwiony rezultat. Pamiętaj, aby nałożyć nawilżający krem na dzień zanim sięgniesz po korektor.