Darmowa dostawa od 149zł lub przy zakupie produktów Douglas Collection  Bezpłatny zwrot przez 30 dni   Dostawa w ciągu 1-2 dni robocze¹   2 próbki gratis¹

Pędzel do pudru - podstawa perfekcyjnego makijażu!

Pędzle do pudru stanowią niezwykle ważne akcesoria w kosmetyczce kobiety. Dobrze dobrane i właściwie pielęgnowane pozwalają na zrobienie perfekcyjnego makijażu, bez jakichkolwiek smug. Profesjonalne pędzle kosmetyczne wykonuje się z najwyższej jakości naturalnego włosia, dzięki czemu są one niezwykle miękkie i delikatne, nawet dla wrażliwej skóry twarzy.

Wybór właściwego pędzla jest bardzo istotny, gdyż od niego zależy równomierne nanoszenie pudru na powierzchnię skóry. Początkującym kobietom poleca się zestawy startowe, oferujące wybór kilku pędzelków do wykonywania makijażu. Są one świetną alternatywą dla pojedynczych akcesoriów i umożliwiają zaznajomienie się z różnymi rodzajami i kształtami pędzli.

Rodzaje pędzli i ich zastosowanie

Ze względu na typ włosia, wyróżnia się pędzle syntetyczne i naturalne. O wiele większą popularnością cieszą się pędzle do pudru z naturalnym włosiem, pozyskiwanym z futer wiewiórki, kucyka czy kozy. Jednak pędzle syntetyczne są idealne dla osób z alergią na naturalne włosie. Nie bez znaczenia jest także kształt i wygląd główki pędzla: półokrągła - pozwala na aplikację kosmetyku bez smug równo przycięta - idealna do rozcierania linii spiczasta - do nakładania cieni typu miotełka - znakomicie sprawdza się do usuwania nadmiaru pudru, który się osypał.

Prawidłowo dobrany pędzel do pudru powinien być dość duży i szeroki, tak, by jednym ruchem móc oprószyć kosmetykiem jak największą część twarzy. Do nakładania pudru w płynie są natomiast polecane płaskie pędzle, które mogą posiadać domieszkę sztucznego włosia. Jeśli oczekujemy większego krycia, warto sięgnąć po pędzel, którego włosie jest gęste i nieco ścięte pod skosem - dzięki temu podkład lepiej wtopi się w skórę, umożliwiając tym samym nałożenie grubszej warstwy.

Jak właściwie dbać o pędzle kosmetyczne?

By pędzle do pudru służyły nam jak najdłużej, warto pamiętać o ich właściwej pielęgnacji. To zupełnie normalne, że akcesoria te ulegają zabrudzeniom, dlatego należy je systematycznie czyścić. Częstotliwość mycia pędzli kosmetycznych jest oczywiście uzależniona od tego, jak często ich używamy. Pędzle można myć w wodzie z dodatkiem płynu lub spryskać je preparatem do czyszczenia pędzli.

Po co potrzebny mi pędzel do pudru?

Puder jest istotną podstawą olśniewającego makijażu. Aby taki stworzyć, użyj najwyższej jakości pędzla do pudru. Dzięki niemu z łatwością i równomiernie naniesiesz puder, rozetrzesz i uzyskasz płynne przejścia. Tutaj dowiesz się jak dobrać odpowiedni pędzel i na co zwrócić przy tym uwagę.

Praktyczne rozwiązanie: puder i pędzel w zestawie

W poręcznym zestawie znajdziesz swój ulubiony puder i dopasowany pędzel zawsze przy sobie. Większość pędzli do pudru nadaje się do różnego rodzaju pudru. Stwórz swój zestaw według własnych upodobań i odkryj, który pędzel spełni Twoje wymagania. Dobre pędzle do pudru rozpoznasz po niewypadającym włosiu. Nasza podpowiedź: Dokonaj zakupu pędzli w sklepie internetowym perfumerii Douglas lub w jednym z naszych sklepów stacjonarnych. Dzięki temu otrzymasz produkt bardzo dobrej jakości.

Właściwe korzystanie z pędzla do pudru oraz jego czyszczenie

Pędzel do pudru czy gąbka? Wybierając sypki puder odpowiedni do jego aplikacji będzie pędzel. Umożliwi on równomierne rozprowadzenie pudru. Puder prasowany nakładaj pędzlem lub też gąbką. Nie używaj pędzla do nakładania płynnego podkładu - do tego są specjalne pędzle do podkładu. Zrób jednak wyjątek dla podkładu mineralnego, zazwyczaj jest on dostępny w postaci pudru.

Pędzle do pudru łatwo się czyszczą. Oczyść pędzel otrzepując go z nadmiaru kosmetyku. Dopiero gdy w taki sposób nie jest możliwe dokładne oczyszczenie pędzla, nadszedł czas na gruntowniejsze czyszczenie. Użyj letniej wody i delikatnego szamponu aby umyć pędzel. Następnie pozostaw do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Skorzystanie z preparatów do czyszczenia pędzli będzie również dobrym rozwiązaniem.

Duże i małe pędzle do pudru do domu i w podróż

Nakładaj puder najlepiej przy pomocy dużego pędzla z naturalnym włosiem. Dzięki niemu lekko rozprowadzisz puder na skórze i osiągniesz piękny, równomierny rezultat. Jeśli naturalne włosie nie wchodzi w grę, wybierz pędzel z syntetycznym i szczególnie miękkim włosiem. Do zabrania w podróż idealne będą pędzle wysuwane. Ich zaletą jest ochrona delikatnego włosia pędzla także i w drodze. Kolejnym praktycznym wariantem są pędzle do wielokrotnego napełniania z zintegrowanym pudrem. Potrzebujesz jedynie Twojego pędzla, który zmieści się w każdej torebce.

Pędzle do pudru w sklepach Douglas: Najważniejsze w skrócie

Pędzle do pudru są narzędziem stosowanym do nakładania pudru prasowanego lub sypkiego. Dostępne są pojedynczo jak i w praktycznym zestawie. W podróż nadają się pędzle wysuwane oraz te z zintegrowanym pudrem. Sięgnij najlepiej po pędzle z włosia naturalnego, alternatywnie po pędzle syntetyczne z miękkim włosiem. Czyszczenie pędzli do pudru jest bardzo łatwe: otrzep je delikatnie z nadmiaru produktu. W razie konieczności umyj je pod letnią woda używając delikatnego szamponu. W sklepie internetowym perfumerii Douglas oferujemy szeroki wachlarz najwyższej jakości pędzli do pudru do Twojego makijażu.