Dostawa gratis od 149 zł lub przy zakupie produktów Douglas Collection      Bezpłatny zwrot przez 30 dni      Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych¹   2 próbki gratis¹

Prawidłowa pielęgnacja po opalaniu

Zadbaj o swoją skórę

Opalanie jest cudownie relaksujące, ale także dość szkodliwe dla naszej skóry. Dlatego tak ważna jest nie tylko odpowiednia ochrona przed promieniowaniem UV, ale także dodatkowa porcja odświeżającej pielęgnacji po opalaniu. Podpowiadamy, jakie zabiegi dobrze wpływają na skórę i o czym należy pamiętać w przypadku poparzenia słonecznego.

Polecane kosmetyki

Co robić, a czego nie

TAK:

- Stosuj maseczki nawilżające i płatki pod oczy

- Przechowuj produkty po opalaniu w lodówce

NIE:

- Złuszczaj skóry przed lub po opalaniu

- Nie pocieraj mocno skóry podczas osuszania ręcznikiem

Co warto wiedzieć

Dowiedz się, co jest ważne dla pielęgnacji skóry po dniu spędzonym na słońcu.

Co jest ważne?

Podczas gdy my relaksujemy się i cieszymy słońcem, nasza skóra jest narażona na uszkodzenia. Musi wytrzymać promieniowanie UV i utratę wody, a dodatkowo jest obciążona słoną lub chlorowaną wodą i potem. Oczywiste jest, że po tym czasie pragnie jedynie uwagi - najlepiej w postaci odżywczego odświeżenia.

1 / 4
Kiedy i jak często?

Produkty po opalaniu powinny być stosowane nie później niż dwie godziny po opalaniu. Uspokoją zestresowaną skórę i pomogą jej uzupełnić i zregenerować zapasy wilgoci. Wreszcie, co nie mniej ważne, dobry produkt do pielęgnacji po opalaniu jest również cudownie odświeżający - tym bardziej w upalne dni.

2 / 4
Co stosować?

Wszystko zależy od osobistych preferencji. Konsystencje żelowe są lekkie i szczególnie chłodzące, podczas gdy balsamy są bardziej nawilżające i treściwe. Istnieją również serum po opalaniu, które zapewniają ukierunkowaną pielęgnację.

3 / 4
Jakie składniki?

Zawartość wody w produktach po opalaniu jest wyższa, a zawartość tłuszczu niższa. Typowymi składnikami są aloes, gliceryna lub hialuron, które pomagają nawilżyć skórę i wzmocnić jej naturalną barierę ochronną. Przyczyniają się do tego również przeciwutleniacze.

4 / 4

SOS - oparzenia słoneczne!

Czasami, pomimo wszystkich środków ostrożności, oparzenia słoneczne pojawiają się szybciej niż myślisz. Ważne jest, aby zakrywać dotknięte obszary i unikać słońca, dopóki oparzenie słoneczne się nie zagoi. Ukoić skórę za pomocą pielęgnacji po opalaniu i ograniczyć rutynę pielęgnacji skóry do absolutnych podstaw. Kwasy i spółka mają na razie przerwę!

Po opalaniu

(68)
Hity
Właściwości
Rodzaj produktu
Marka
Dla kogo
Ocena
Cena
Sortuj według: