Darmowa dostawa od 149zł lub przy zakupie produktów Douglas Collection  Bezpłatny zwrot przez 30 dni   Dostawa w ciągu 1-2 dni robocze¹   2 próbki gratis¹

Jak sprawdzić swój koloryt skóry?

Naturalny wygląd

Chcesz zainwestować w nowy podkład, który jest dla Ciebie idealny, lecz ze względu na ogromny wybór nie jest łatwo zdecydować się na konkretny odcień? Odcień skóry odgrywa ważną rolę w wyborze, ponieważ wiele podkładów jest precyzyjnie dopasowanych do indywidualnych niuansów Twojej skóry. Powiemy Ci, jak określić kolor i odcień skóry, aby uzyskać nieskazitelny makijaż.

Aby Twój makijaż idealnie do Ciebie pasował: poznaj odcień swojej skóry

Twój odcień skóry decyduje, który kolor makijażu najlepiej zakryje nierówności i zaczerwienienia, nadając mu naturalny wygląd. Aby znaleźć podkład pasujący do odcienia skóry, najlepiej zadać sobie pytanie, czy Twoja skóra jest generalnie „jasna”, „średnia” czy „ciemna”. W ten sposób możesz zawęzić kolory podkładu i korektora, które Ci odpowiadają i zbliżyć się o krok do celu, jakim jest doskonały makijaż.

Następny krok: poznaj ton swojej skóry. Prześwietla górne warstwy skóry. Jak to określić? Bardzo łatwo! Wszystko, czego potrzebujesz, to: światło dzienne, lustro i kartka białego papieru.

Określ odcień skóry w trzech krokach

  • Krok pierwszy: wyjdź na zewnątrz - najlepiej w porze lunchu w bezchmurny dzień. Alternatywnie możesz określić odcień skóry za pomocą lampy. Po co podejmować taki wysiłek? To proste: ciepłe białe żarówki zniekształcają kolory. Twoja skóra może również wyglądać ciemniej w świetle zwykłej żarówki niż w świetle słonecznym. Dlatego należy zawsze określać odcień skóry w świetle dziennym.
  • Krok drugi: Przyjrzyj się swojej dłoni lub nadgarstkowi - bardzo uważnie. W tych punktach dłoni widać cienkie linie. To są żyły, które przenoszą krew do twojego serca. Mają różne kolory u różnych ludzi i są na przykład jasnozielone, fioletowe lub niebieskie. Zapamiętaj lub zapisz swój kolor żył.
  • Krok trzeci: Teraz przygotuj kartkę papieru i lusterko. Trzymaj kartkę pionowo, zakrywając usta i dolną część nosa, tak aby widzieć tylko górną połowę twarzy, czyli grzbiet nosa, oczy i czoło. Teraz spójrz na swoją naturalną twarz w lustrze. Które kolory Twojej skóry wyróżniają się w porównaniu z białym papierem? Na przykład Twoja skóra może mieć złoty połysk lub mieć różowy odcień. Zapamiętaj „swoje kolory” lub zapisz je.

Teraz wykonałeś najtrudniejszą część, ponieważ kolory twoich żył i kontrast między białym papierem a twarzą mówią ci, jaki odcień powinien mieć twój makijaż i korektor.

Jaki masz odcień skóry na podstawie koloru Twoich żył?

  • Twoje żyły są zielonkawe - na przykład oliwkowe lub jasnozielone. Czy widzisz również złote lub brzoskwiniowe niuanse na twarzy? Wtedy masz ciepły odcień skóry.
  • Twoje żyły są niebieskawe - na przykład jasnoniebieskie lub fioletowe. Czy różowe lub niebieskawe odcienie na Twojej twarzy wyróżniają się na białym papierze? Wtedy odcień Twojej skóry jest chłodny.
  • Twoje żyły mają kolor, którego nie możesz dokładnie sklasyfikować - na przykład są jasnozielone z lekko niebieskawym odcieniem. Poza tym trudno ci było sklasyfikować kolory na twarzy. Może myślałeś, że odkryłeś różowy odcień skóry, by w następnej chwili zobaczyć brzoskwiniowy odcień? Wtedy masz neutralny odcień skóry.

Znajomość odcienia skóry przybliży Cię o krok do nowego, idealnie dopasowanego podkładu, ponieważ podkłady dopasowane do odcienia skóry są dostępne w wielu indywidualnych odcieniach. Są dopasowane do ciepłej, chłodnej lub neutralnej karnacji - od odcieni delikatnego złota po odcienie różu. Na przykład są oznaczone literą „N” dla „neutralnego”, „C” dla „chłodnego” i „W” dla „ciepłego”. Wiele podkładów identyfikuje również niuanse skóry, na przykład za pomocą przymiotnika, takiego jak „złoty” lub „różowy”.

Przy okazji: jeśli wystawisz skórę na działanie słońca lub promieniowania UV, opala się i zmienia swój kolor. Twój wiek, trądzik lub inne choroby skóry, takie jak trądzik różowaty, również odgrywają rolę w zmianach kolorytu skóry. W przeciwieństwie do tego, odcień Twojej skóry pozostaje taki sam przez całe życie - nawet gdy jesteś starszy, czy masz trądzik lub przebywasz dużo na słońcu.

Koniec z „makijażem maską”: wszystko zależy od techniki

Podkład, który jest zbyt lekki, nada twarzy popielaty wygląd. Jeśli jest za ciemno, szybko wyglądasz, jakbyś nosiła maskę. Efekt ten zwiększa się, jeśli nakładasz go tylko na twarz, a nie na szyję. Aby uzyskać naturalnie wyglądającą cerę, nałóż podkład równomiernie, okrężnymi ruchami lub delikatnie nałóż na twarz i szyję. Najlepszym sposobem na to jest użycie gąbki lub pędzla do podkładu.

Złota zasada, aby korektor pasował do Twojego odcienia skóry

Oprócz podkładu, kolory lub odcienie skóry odgrywają ważną rolę, gdy szukasz nowego korektora. Aby upewnić się, że idealnie do Ciebie pasują, przy wyborze należy kierować się następującą zasadą: Korektor, którego używasz pod oczami, może być o jeden lub dwa odcienie jaśniejszy niż Twój makijaż. Lekko jaśniejszym produktem rozjaśnisz cienie pod oczami i jednocześnie wyczarujesz świeży i zrelaksowany wygląd. Jeśli chcesz zakryć korektorem niedoskonałości lub żyłki na twarzy, najlepiej użyć produktu dopasowanego do odcienia skóry. W przeciwnym razie możesz przypadkowo zwrócić uwagę na obszary, które chcesz ukryć.

Twój poradnik

do naturalnego wyglądu