Dostawa gratis od 49 zł      Bezpłatny zwrot przez 30 dni      Dostawa w ciągu 1-3 dni roboczych¹   3 próbki gratis¹
KARTA DOUGLASPerfumeriePREZENTY

Dbamy o skórę dziecka

Skóra niemowląt i dzieci jest bardzo wrażliwa, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji. Ponieważ jest cienka, wymaga łagodnych kosmetyków, które pielęgnują, ale nie podrażniają. Już od 6-8 tygodnia życia dziecka możesz zrobić dziecku raz lub dwa razy w tygodniu relaksującą kąpiel, dzięki której jego skóra będzie odpowiednio pielęgnowana, ale przyniesie też ukojenie.

Codzienna pielęgnacja i kąpiel

Podczas kąpieli wiele czynników odgrywa bardzo ważną rolę. Poświęć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie, abyś podczas kąpieli być w pełni zrelaksowanym jak Twoja pociecha.

Image alt text
Image alt tag

Prawidłowa temperatura wody

Idealnie, gdy ma 36-37°C, aby dziecko nie było przechłodzone czy przegrzane. Specjalny termometr pozwoli Ci na dokładne sprawdzanie temperatury podczas całej kąpieli. Ponadto w czasie kąpieli unikaj przeciągów.

Image alt tag
Image alt tag

Kosmetyki do mycia

Do mycia użyj delikatnych kosmetyków pielęgnujących, pozbawionych alkoholu, najlepiej bezzapachowych. Wybierz ten dostosowany do wieku i typu skóry dziecka (sucha, normalna, wrażliwa). Sama kąpiel niemowlęcia nie powinna być długa, maksymalnie 10 minut. Po wyjęciu malucha z wanienki nie należy trzeć skóry dziecka ręcznikiem, tylko delikatnie ją osuszyć.

Image alt tag
Image alt tag

Pielęgnacja po kąpieli

Po kąpieli możesz nałożyć na skórę dziecka balsam lub użyć olejku i delikatnie go wmasować. Pamiętaj, że należy najpierw przetestować produkty (najlepiej na nadgarstku), aby zminimalizować ryzyko uczulenia.

Image alt tag

Pielęgnacja dla dzieci

(193)